Vyhledávání

Bolesti vystřelující z oblasti hrudní páteře

Trápí vás bolest mezi lopatkami, v oblasti hrudní páteře? Je závislá na dýchacích pohybech hrudníku? Nepodceňujte zejména dlouhodobé bolesti a raději se nechte vyšetřit lékařem, který vyloučí případné potíže týkající se vnitřních orgánů.

Bolesti vystřelující z oblasti hrudní páteře

Popis bolestí vystřelující z hrudní páteře a jejich příčiny

Jde o bolesti, které jsou buď lokálně v oblasti hrudní páteře, nebo častěji s propagací až k hrudní kosti. Někdy mohou být zaměňovány za bolesti od srdce nebo za příznak infarktu. Nejčastěji jde o interkostální (mezižeberní) neuralgii propagující se z hrudní páteře pásovitě podél žeber, která je způsobena funkčními kloubními blokádami. Ty mohou vzniknout při dlouhodobém přetěžování páteře, například při sportu nebo v těhotenství. Bolesti se mohou projevovat též jen na jedné straně a mohou vystřelovat do ramen a hrudníku. Jejich příčinou může být náhlý a nepředpokládaný pohyb. Bolesti hrudní páteře však mohou znamenat i vážná onemocnění vnitřních orgánů, jako je koronární příhoda, nemoci plicní, žaludeční a jiné. Z tohoto důvodu je důležité navštívit lékaře a zjistit jejich pravou příčinu!

Léčba bolestí hrudní páteře – zbavte se potíží

První pomocí jsou léky nebo masážní gely. Jsou doporučována analgetika, dále protizánětlivé léky a léky uvolňující svaly. Pokud bolest přetrvává je vhodné vyhledat fyzioterapeuta, který doporučí elektroléčbu, ultrazvuk, cviky na odblokování hrudní páteře či další metody. Prevencí je správné držení těla, vyhýbat se průvanu, pravidelné cvičení a vyvážená strava. V rámci rehabilitace hraje významnou úlohu 3D terapie . Jejím cílem je uvolnit spazmy a blokády páteře, mírnit tak bolesti a umožnit případnou další léčbu nebo manipulaci.

Slovník pojmů

  • Interkostální neuralgie – onemocnění, které se vyznačuje bolestivostí podél mezižeberních nervů.
  • Neuralgie – bolest nervového původu, záchvatová bolest pociťovaná v průběhu nervu.

Magnetoterapie
Klasifikace nemocí
Přihlášení

Katalog zdravotnických zařízení pro celou ČR

Provozovatel webu: Biomag Medical s.r.o., IČ: 06480853. Email: [email protected]