Vyhledávání

Bolesti kloubů

Trpíte bolestmi v kloubech? Kolena, záda nebo rameno vás bolí nakolik, že se vám nechce vůbec hýbat a nejraději byste spolkli nějaký ten lék, aby se vám konečně ulevilo? Tyto bolesti jsou velmi důležitým subjektivním příznakem, který umožňuje včasnou diagnostiku příčiny a zahájení léčby bolesti kloubů.

Bolesti kloubů

Popis bolestí kloubů a příčiny vzniku

Bolest kloubů je velmi častým a nepříjemným zdravotním problémem. Nepostihuje jen starší lidi, ale trápí také mnoho lidí v mladém věku. Bolesti mohou být mírné nebo prudké, mohou vznikat náhle či pozvolna, mohou být stálé či se objevovat přechodně. Je také možné pozorovat změny intenzity bolestí či úlevu od bolestí v určité poloze. Bolesti mohou být i "stěhovavé". Pokud jsou spolu s bolestí kloubů zaznamenány i projevy zánětu, je nutné uvažovat o přítomnosti artritidy, či artrózy. Bolesti mohou mít různou příčinu a k určení správné diagnózy je vyžadováno vyšetření lékařem. Je zpravidla provedeno fyzikální vyšetření, laboratorní vyšetření a vyšetření pomocí RTG, nebo magnetické rezonance postiženého kloubu. Pro diagnostiku původu bolestí je rozhodující, zda bolesti kloubů vyzařují do okolní tkáně, jsou-li přítomny i v klidu, zda znemožňují spánek, a zda se spolu s bolestmi objevuje ranní ztuhlost kloubů. Je hodnocen vliv chladu a tepla, specifických pohybů a některých léků. Je vhodné posoudit, zda má na bolest vliv také množství a skladba potravy. Příčiny onemocnění způsobujících bolesti kloubů jsou různé. Bolesti kloubů lze je rozdělit na vrozené a získané. Mezi nejčastější získané příčiny patří:

Léčba bolesti kloubů – zbavte se potíží

Léčba je stanovována lékařem dle konkrétní příčiny bolestí kloubů. Léčba však zpravidla zahrnuje úpravu režimu pacienta, v akutním stadiu se často jedná o klid na lůžku. Obvykle je zahájena fyzikální terapie a rehabilitace. Využívá se 3D pulzní terapie, ultrazvukové terapie a dalších metod. Léčba bývá provázena medikamentózní terapií, často s využitím nesteroidních antirevmatik, léků modifikujících průběh choroby a biologické léčby. 3D pulzní terapie pomáhá řešit bolesti kloubů.

Slovník pojmů

  • Degenerativní onemocnění – nemoci charakterizované postupnou destrukcí určitých systémů buněk.
  • Známky zánětu – zarudnutí, zvýšená teplota v místě a otok.
  • Endokrinní – vnitřní vylučování látek (hormonů) do krve.
  • Nesteroidní antirevmatikum – nesteroidní léčivo působící proti bolesti, horečce a zánětu.

Magnetoterapie
Klasifikace nemocí
Přihlášení

Katalog zdravotnických zařízení pro celou ČR

Provozovatel webu: Biomag Medical s.r.o., IČ: 06480853. Email: [email protected]