Vyhledávání

Celulitida

Když si zmáčknete na hýždích, stehnech či bocích kůži, vidíte ji hrbolatou a má dolíčky? Pravděpodobně jde o první stupeň celulitidy. V tuto chvíli je ještě čas pravidelnou péči o pokožku se tohoto problému zbavit.

Celulitida

Popis celulitidy a příčiny vzniku

Celulitida (pomerančová kůže) neboli lipohypertrofie je onemocnění s progresivními degenerativními změnami podkožního tukového vaziva. Vede k poruše elastických a kolagenních vláken a ke ztrátě pružnosti a kvality kůže. Dochází k ukládání tuku do podkoží, omezuje se mikrocirkulace okysličené krve. Následují degenerativní změny pojivové tkáně, fibrotické změny, na kůži vzniká vzhled pomerančové kůry. Zpočátku jde spíše o estetický problém. Ale může postupně vést k závažným zdravotním problémům jako jsou křečové žíly, bércové vředy a cévní a lymfatická neprůchodnost dolních končetin. Na změnách se podílí genetické dispozice hlavně u žen s horším žilním a lymfatickým oběhem. K celulitidě mají větší sklon ženy, které trpí na zácpu, mají poruchy jaterních a ledvinových funkcí, poruchy krevního a lymfatického oběhu. Byla prokázána souvislost mezi výskytem žilních varixů a celulitidou. Na onemocnění u žen se kromě špatných stravovacích návyků a nedostatku pohybu podílejí hormonální změny, ale také kouření!

Léčba celulitidy – zbavte se potíží

Existuje mnoho přístrojů a metod jako radiofrekvence, karboxyterapie, lymfatická masáž či kavitace, které bojují s celulitidou. Většina z nich funguje na podobném principu – podpoří krevní oběh v místě celulitidy a urychlí látkovou výměnu. Lze využít i různé krémy a gely, které slibují odbourávání podkožního tuku v problematických partiích. Pomáhá dodržování zdravého jídelníčku a spalování tuků lze zajistit i cviky jako dřepy, výpady, zanožování a podobně. 3D pulzní terapie významně přispívá k řešení celulitidy. Jejím cílem je zlepšit mikrocirkulaci v exponovaném podkožním vazivu, zlepšit transportní kapacitu lymfatického systému a pomoci nastolit fyziologické poměry v podkoží. Výsledkem je zpevnění a zkvalitnění stavu kůže – tento efekt využíváme nejen proti celulitidě, ale také proti vráskám. Pitný režim lze ideálně doplnit magnetizovanou vodou a případně využít i aplikace na oblast jater k podpoře detoxikace celého organismu.

Slovník pojmů

  • Lymfatický systém – systém sloužící k odvádění lymfy z tkání, zahrnuje lymfatické cévy a uzliny.
  • Pojivová tkáň – tvořena buňkami a mezibuněčnou hmotou, poskytuje oporu měkkým částem těla.
  • Fibrocyty – typy buněk, které jsou nejčastěji zastoupeny v pojivových tkáních.

Magnetoterapie
Klasifikace nemocí
Přihlášení

Katalog zdravotnických zařízení pro celou ČR

Provozovatel webu: Biomag Medical s.r.o., IČ: 06480853. Email: [email protected]