Vyhledávání

Artralgie či artróza ramenních kloubů

Bolí vás rameno v klidu nebo při zátěži? Bolesti jsou mírné nebo i prudké a dokonce ovlivňují váš spánek? Zejména ty dlouhodobé nezanedbejte! Důležité je zjistit včas jejich příčinu k tomu, aby mohla být zahájena úspěšná léčba.

Artralgie či artróza ramenních kloubů

Popis artralgie či artrózy ramene a příčiny vzniku

Artralgie ramenního kloubu představuje bolestivost kloubu v klidu nebo při zátěži. Artralgie představuje bolestivý stav, který je příčinou omezení pohybu. Vede ke ztrátě chrupavky kloubu, dochází k nárůstu kostní tkáně v okolí kloubu. Výrůstky kostní tkáně způsobují bolest, která se s rozvojem onemocnění stupňuje. Příčiny bolesti můžou být:

  • infekční,
  • zánětlivé,
  • degenerativní,
  • endokrinní,
  • metabolické.

Objevuje se nejčastěji ve vyšším věku a je spojena s nadměrnou zátěží ramenního kloubu, především dlouhodobého charakteru. Roli v rozvoji onemocnění hraje rovněž nadváha a obezita. Mezi nejčastější příčiny artralgie patří také artróza, dále pak revmatoidní artritida a osteoartritida. Artritidy a artrózy jsou často doprovázeny kromě bolesti také známkami zánětu. Artróza ramenního kloubu neboli omarthrosis je izolovaný projev artrózy na horní končetině. Jedná se o degenerativní postižení, u kterého se vyskytují zánětlivé projevy měkkých struktur kloubu.

Léčba artralgie či artrózy ramene – zbavte se bolesti

Léčba artralgie ramenního kloubu závisí na konkrétní příčině bolestí. Vždy však zahrnuje úpravu režimu pacienta, v akutním stadiu se často jedná o klidový režim. Cílem léčby je zmírnění bolesti a zpomalení rozvoje artrózy ramenního kloubu. Ke zmírnění bolesti a zánětu je nasazována léčba nesteroidními antirevmatiky. Je zahájena aktivní rehabilitace bez zátěže a fyzikální terapie v podobě ultrazvukové terapie, elektroterapie a 3D pulzní terapie. V pokročilých stádiích je často nutné řešit artrózu ramenního kloubu operačním zákrokem. 3D pulzní terapie pomáhá řešit důsledky artralgie či artrózy ramenních kloubů. Může pomoci předejít chirurgickému zákroku či jej oddálit.

Slovník pojmů

  • Nesteroidní antirevmatikum – nesteroidní léčivo působící proti bolesti, projevům zánětu a horečce.
  • Omarthrosis – artróza ramenního kloubu.
  • Revmatoidní artritida -zánětlivé autoimunitní onemocnění velkých i malých kloubů projevující se zánětem a bolestí kloubů.
  • Osteoartritida – degenerativní onemocnění velkých kloubů.

Magnetoterapie
Klasifikace nemocí
Přihlášení

Katalog zdravotnických zařízení pro celou ČR

Provozovatel webu: Biomag Medical s.r.o., IČ: 06480853. Email: [email protected]