Vyhledávání

Bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků, stavy po úrazech

Bolí vás nárt nebo kotník na noze a je oteklý? Bolest může být následkem předchozího úrazu, avšak příčin může být celá řada. Z toho důvodu lze doporučit návštěvu lékaře, který na základě zjištěné příčiny nastaví efektivní způsob léčby. Jedině tak se vyhnete případným budoucím komplikacím.

Bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků, stavy po úrazech

Popis bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků a příčiny vzniku

Většinou se jedná o silné bolesti omezující plnou zátěž a hybnost končetiny. Nejčastěji bolí pouze jeden nárt, ale někdy mohou bolet oba nárty najednou. Bolesti mají píchavý či řezavý charakter, často jsou doprovázeny otoky. Velmi frekventované jsou u sportovců při přetížení nártu. Dále se objevují u žen v těhotenství, kdy díky váhovému přírůstku může o sobě dát bolestivě vědět nárt nebo ploska nohy. V případě bolestí kotníku je častou příčinou jeho podvrtnutí, kdy dochází k nadměrnému napnutí, zkroucení nebo natržení vazů. To vede k otoku kotníku, který poté při zatížení značně bolí. K dalším příčinám bolestí lze řadit:

Léčba bolestí nártu a kotníků – zbavte se potíží

Léčba je vždy cílená podle příčiny bolestí. Základem je klidový režim a přikládání studených obkladů na postižené místo. Součástí je vždy omezení zátěže a tlumení bolesti léky (Aspirin, Ibuprofen či Ibalgin). Po odeznění akutních bolestí je ideální končetinu postupně zatěžovat. V prvotní fázi zátěže je doporučováno mít končetinu staženou obinadlem. Kvalitním cvičením nebo rehabilitací lze postupně zajistit protahování svalů nohou, a tak obnovu plné funkce nohy. V rámci fyzikální terapie hraje důležitou roli 3D pulzní terapie . Jejími aplikacemi lze efektivně působit proti bolestem nártů a kotníků. Dále jejím cílem je též působit proti otokům a podpořit rychlejší regeneraci.  

Slovník pojmů

  • Distorze – podvrtnutí, vzniká působením nepřímou nebo přímou silou, když dojde k překročení fyziologického rozsahu pohybu v kloubu.

Magnetoterapie
Klasifikace nemocí
Přihlášení

Katalog zdravotnických zařízení pro celou ČR

Provozovatel webu: Biomag Medical s.r.o., IČ: 06480853. Email: [email protected]