Vyhledávání

Neplodnost u žen (po zánětech vejcovodu)

Nedaří se vám otěhotnět? Jedním z mnoha příčin může být zánět vejcovodů, který se projevuje bolestmi v podbřišku, krvácením mimo menstruační cyklus nebo zvýšenou teplotou. Základem efektivní léčby, překonání zánětu bez následků, je včasná diagnostika onemocnění. Proto neváhejte a navštivte svého gynekologa.

Neplodnost u žen (po zánětech vejcovodu)

Popis neplodnosti u žen (po zánětech) a příčiny vzniku

Přibližně jedna třetina žen vyšetřovaná pro neplodnost vykazuje příznaky, které ukazují na abnormality dělohy nebo vejcovodů. Neprůchodné nebo poškozené vejcovody zvyšují neplodnost u žen tím, že zabraňují spermiím dostat se k vajíčku nebo brání vajíčku dostat se do dělohy. Prodělaný zánět vejcovodů (salpingitis) je spojený s nejvyšším relativním rizikem následné neplodnosti u žen. Jde o infekční gynekologické onemocnění, kdy ve většině případů se jedná o infekci bakteriální. Onemocnění na sebe upozorní křečovitou bolestí v podbřišku, krvácením mimo menstruační cyklus, teplotou, zimnicí, nevolností, případně páchnoucím výtokem.  Neplodnost, jejíž příčinou je neprůchodnost vejcovodu (Tubární sterilita) může také vzniknout následkem:

  • infekčních potratů,
  • poporodních infekcí dělohy,
  • zánětů pobřišnice,
  • nitrobřišních chirurgických výkonů.

Léčba neplodnosti u žen (po zánětech) – zbavte se potíží

Léčba zánětu vejcovodů je řešena antibiotiky. Nevratné poškození vejcovodu pak operačním zákrokem. Doporučován je klidový režim, v případě bolestí jsou předepisovány léky tlumící bolest. Nejlepší prevencí proti nemocem vejcovodů jsou pravidelné gynekologické prohlídky. 3D terapie lze využít k léčbě neplodnosti u žen (po zánětech). Jejím cílem je podpořit hojení a předcházet komplikacím spojeným s možnou neprůchodností vejcovodů. Je třeba zahájit aplikace 3D terapie včas, důsledně doléčovat a předcházet riziku přechodu do chronicity a tvorby srůstů.

Slovník pojmů

  • Adnexitida – zánět vejcovodů a vaječníků.
  • Tubární sterilita – neplodnost, kdy příčina spočívá v neprůchodnosti vejcovodu.

Magnetoterapie
Klasifikace nemocí
Přihlášení

Katalog zdravotnických zařízení pro celou ČR

Provozovatel webu: Biomag Medical s.r.o., IČ: 06480853. Email: [email protected]