Vyhledávání

Sexuální dysfunkce u mužů (poruchy erekce)

Ztrácíte touhu po pohlavním styku, dostavují se poruchy erekce nebo naopak máte problém ovládat svou ejakulaci? Potíže spadající do kategorie sexuálních dysfunkcí lze často velmi účinně řešit, proto neváhejte a bez obav se obraťte na příslušného odborníka.

Sexuální dysfunkce u mužů (poruchy erekce)

Popis sexuální dysfunkce u mužů a příčiny vzniku

Sexuální dysfunkce u mužů zahrnuje ztrátu sexuální touhy, poruchy erekce, předčasnou ejakulaci a dysfunkční orgasmus. K nedostatku či ztrátě sexuální touhy může docházet v důsledku primární příčiny – nedostatečné produkci androgenů. Častější sekundární příčinou bývá deprese. Poruchy erekce patří mezi nejčastější. S tímto problémem se alespoň jednou setká většina mužů. Ojedinělá selhání nelze označovat za dysfunkci. Problémy se často objevují s přibývajícím věkem. Na vině může být:

  • stres,
  • deprese,
  • špatná životospráva.

Pokud problémy trvají déle než 6 měsíců, mluvíme o erektilní dysfunkci (často používán výraz impotence). O předčasné (překotné) ejakulaci hovoříme zhruba, dochází-li před nebo do 15 vteřin po začátku soulože, a to v případech, které nejsou následkem dlouhodobého chybění sexuální aktivity. Termínem dysfunkční orgasmus označujeme problém s dosažením orgasmu, kdy může navzdory vhodné stimulaci zcela chybět nebo se dostavuje po velmi dlouhé době.

Léčba sexuální dysfunkce u mužů – zbavte se potíží

Základem léčby je správná diagnostika příčiny dysfunkce. Dle ní zvolí odborník další postup. V léčení poruch erekce a impotence se uplatňuje psychoterapie, farmakologické zvyšování centrální sexuální aktivity, vasodilatační farmaka, inhibitory fosfodiesterázy 5 a jiné. Při poruchách erekce a impotenci se může velmi pozitivně uplatnit 3D pulzní terapie  a to hlavně svým vasodilatačním účinkem. Polarizace krvinek v důsledku jejich přechodu magnetickým polem aplikátoru ovlivňuje svalový tonus cév, tepen a vlásečnic – dojde k jejich rozšíření a tím k dokonalému zásobení tkání okysličenou krví a živinami. Dále dochází působením terapie k aktivaci parasympatiku a k efluxu Ca2+ iontů, což vede také k povolení svaloviny cév (zejména prekapilárních svěračů) a k následné vasodilataci. To vše má vliv na harmonizaci srdeční činnosti, oběhu a krevní tlak a samozřejmě na zlepšení stavu poruch erekce či impotence.

Slovník pojmů

  • Androgeny – mužské pohlavní hormony vznikající ve varlatech, malá množství vznikají též v kůře nadledvin, a to i u ženy, u níž způsobují mimo jiné ochlupení v podbřišku a v podpaží.
  • Inhibitory fosfodiesterázy 5 – léky, které se užívají k léčbě erektilní dysfunkce. Inhibují aktivitu fosfodiesterázy 5, která je výrazně zastoupena v kavernózním tělesu penisu a v hladké svalovině cév.

Magnetoterapie
Klasifikace nemocí
Přihlášení

Katalog zdravotnických zařízení pro celou ČR

Provozovatel webu: Biomag Medical s.r.o., IČ: 06480853. Email: [email protected]