Vyhledávání

Paradontóza

Pokud krvácíte z dásní při čištění zubů nebo při jídle, měli byste zpozornět. Může jít o varovný signál, že na příčině je paradontóza. Jejím neléčením můžete snadno přijít o své zuby.

Paradontóza

Popis paradontózy a příčiny vzniku

Paradontóza je zánětlivé poškození vazivového a kostního závěsného aparátu zubů (parodontu). Prvním nejčastějším projevem je otok a zarudnutí dásní, krvácení, bolestivost při čištění a zápach z úst. Parodontitida (paradentóza, paradontóza) vzniká neléčeným chronickým zánětem dásní, který probíhá zpočátku nenápadně. Pokud se neléčí, tak postupně dochází k ústupu dásní, odhalování zubních krčků a kořenů zubů. Mezi dásní a kořenem vznikají různě hluboké kapsy - choboty, které jsou plné mikrobů, zubního kamene a odumřelé tkáně. Nakonec dochází k postupnému uvolňování zubů a jejich ztrátě. Primární příčinou rozvoje paradontózy je zubní plak a bakterie v něm obsažené. Nedostatečná ústní hygiena přispívá rozvoji zánětu dásní a vzniku tohoto onemocnění. Rychlejšímu rozvoji může u disponovaných osob napomoci i genetické predispozice. Onemocnění postihuje jedince i v mladém věku.

Léčba paradontózy – zbavte se potíží

Léčba onemocnění je komplexní a dlouhodobá. Je třeba ji zahájit co nejdříve a nejlepší je orientovat se na prevenci vzniku onemocnění. Základem léčby je pečlivá ústní hygiena a odborná péče stomatologa. Chirurgické řešení nastává v okamžiku, když kapsy jsou příliš hluboko nebo došlo k velké ztrátě kostěného lůžka. 3D pulzní terapie optimálně doplňuje komplexní léčbu paradontózy svým protizánětlivých, protiotokovým, hojivým efektem a zmenšuje také sklerotizační a destrukční změny kostní tkáně.

Slovník pojmů

  • Kostěné lůžko – zubní lůžko, které obklopuje kořen zubu.
  • Parodontální chobot – volný prostor mezi kořenem zubu a dásní, který vzniká v důsledku zánětlivých parodontopatií.

Magnetoterapie
Klasifikace nemocí
Přihlášení

Katalog zdravotnických zařízení pro celou ČR

Provozovatel webu: Biomag Medical s.r.o., IČ: 06480853. Email: [email protected]