Vyhledávání

Artritidy kloubů

Trpíte silnými bolestmi v kloubech? Objevují se otoky a vaše klouby jsou ztuhlé? Pokud tyto příznaky přetrvávají dlouhodobě, může se jednat o artritidu kloubů. Artritida kloubů může mít různé formy. Včasná diagnóza sehrává významnou roli pro ovlivnění průběhu tohoto onemocnění.

Artritidy kloubů

Popis artritidy kloubů a příčiny vzniku

Artritida kloubů je jednou z častých příčin bolesti kloubů. Jedná se o zánětlivé onemocnění kloubu. Projevuje se otokem, zčervenáním, bolestí a omezením pohybu. Existuje mnoho typů artritid, z nichž nejběžnější, které postihují klouby jsou:

Při revmatoidní artritidě imunitní systém napadá a ničí vlastní tkáně. Projevuje se jako otok, horkost, citlivost na dotek, bolestivost a snížená funkčnost. Zánět po nějaké době vyústí v destrukci a deformaci kloubu, tedy v progresivní polyartritidu revma. Revma postihuje častěji ženy ve středním věku. Nejčastěji jsou zánětlivě postiženy drobné klouby ruky, zápěstí a hlezenní kloub, ale i kyčle a kolena. V období akutní bolesti lidé obvykle pociťují nechutenství, únavu a celkové zvýšení teploty. Příčiny onemocnění nejsou zcela známy. Rizikové faktory v rozvoji onemocnění jsou:

  • nadváha a obezita,
  • zranění,
  • namáhání kloubů nevhodnými dlouhodobými opakovanými pohyby.

Léčba artritidy kloubů – zbavte se potíží

Léčba artritidy (zánětu kloubů)je založena na mírnění bolesti a zpomalování rozvoje onemocnění. Pro léčbu revmatoidní artritidy je využíváno tzv. chorobu modifikujících léků (DMARDs – Disease Modifyng Antirheumatic Drugs). Ke zpomalování zánětlivých procesů se dále využívá medikamentózní léčby pomocí nesteroidních antirevmatik. Ke snižování bolesti a otoku a ke zpomalování rozvoje zánětu se využívá 3D pulzní terapie a ultrazvukové terapie. Rozvoj zánětu je možné potlačovat kortikosteroidy. Rehabilitace a lázeňská léčba slouží k podpoře hybnosti postižených kloubů. 3D pulzní terapie významně pomáhá řešit příznaky artritidy kloubů.

Slovník pojmů

  • Disease Modifyng Antirheumatic Drugs (DMARDs) – chorobu modifikující léky.
  • Osteoartritida – degenerativní onemocnění postihující velké klouby.
  • Nesteroidní antirevmatikum – nesteroidní léčivo působící proti bolesti, projevům zánětu a horečce.
  • Analgetický účinek – účinek proti bolesti.

Magnetoterapie
Klasifikace nemocí
Přihlášení

Katalog zdravotnických zařízení pro celou ČR

Provozovatel webu: Biomag Medical s.r.o., IČ: 06480853. Email: [email protected]