Vyhledávání

Patní ostruha

Trpíte bolestmi v oblasti paty? Připadá vám každý Váš krok jako došlápnutí na sadu ostrých jehel? Objevují se bolesti v místě ostruhy, plosky paty nebo na jejím vnitřním okraji? Můžete trpět patní ostruhou. Bolesti vás mohou obtěžovat při chůzi či sportu, dokonce i v klidu a v noci.

Patní ostruha

Popis patní ostruhy a příčiny vzniku

Patní ostruha je kostní výrůstek na výběžku hrbolu patní kosti. Jedná se o osteofyt (kostní výrůstek), který vzniká jako následek tahu tkání, které se na tento výběžek upínají. Patní ostruha je provázena značnou bolestivostí, která se postupně zhoršuje. Již při počínajících bolestech je však možné osteofyt rozpoznat prostřednictvím rentgenového, nebo ultrazvukového vyšetření. Bolest při dopadu na patu způsobená ostruhou trápí 15 % naší populace, nejčastěji pak lidi ve středním věku. Jaké jsou příčiny vzniku patní ostruhy?

  • opakovaná a dlouhodobá zátěž nohy,
  • nevhodná obuv,
  • deformity nohy,
  • úrazy,
  • revmatická onemocnění.

Léčba ostruhy na patě – zbavte se bolesti

Léčba patní ostruhy je obvykle konzervativní, využívá se fyzioterapie, lokálního vstříknutí kortikoidu, ultrazvuku, laserové terapie. Bolest je obvykle regulována pomocí nesteroidních antirevmatik. Zásadním prvkem léčby patní ostruhy je změna obuvi. Další metodou je léčba rázovou vlnou a možností je rovněž operační zákrok k odstranění patní ostruhy. Léčba patní ostruhy z pohledu čínské medicíny zahrnuje kombinaci akupunktury a bylinné léčby, popřípadě úpravu stravy. Důležitou metodou léčbou patní ostruhy jsou aplikace 3D pulzní terapie .

Slovník pojmů

  • Osteofyt – kostní výrůstek.
  • Nesteroidní antirevmatikum – nesteroidní léčivo působící proti bolesti, horečce a zánětu.

Magnetoterapie
Klasifikace nemocí
Přihlášení

Katalog zdravotnických zařízení pro celou ČR

Provozovatel webu: Biomag Medical s.r.o., IČ: 06480853. Email: [email protected]