Vyhledávání

Alopecie (vypadávání vlasů)

Padají vám vlasy náhle více než je obvyklé? Objevují se na hlavě okrouhlé lysinky? Pokožka hlavy svědí nebo na ni vznikají skvrny? Toto vše mohou být příznaky alopecie. Základem úspěšné léčby je včasnost jejího zahájení, proto neváhejte navštívit odborného lékaře, nejlépe dermatologa.

Alopecie (vypadávání vlasů)

Popis alopecie a příčiny vzniku

Jde patologické vypadávání vlasů ve shlucích nebo dochází až k úplné ztrátě ochlupení. Na základě klinických projevů je onemocnění členěno na difúzní a ložiskové. V případě difúzní alopecie vlasy padají rovnoměrně po celé hlavě, bez ohraničených lysých ložisek. Z této skupiny je vůbec nejčastější androgenní alopecie. Často je považována za přirozenou plešatost. Alopecie areata patří mezi nejčastější ložiskové a projevuje se vypadávajícími vlasů v kruhových shlucích. Onemocnění postihuje muže i ženy, děti i dospělé. Zdravému člověku může denně vypadnout okolo 100 vlasů i více (např. po umytí). Při tomto množství nelze hovořit o ztrátě vlasů, jelikož jde o jakousi jejich výměnu. Pokud však sledujete nadměrné vypadávání vlasů, může jít o alopecii a nejvhodnější je navštívit dermatologa. Ten vybere nejvhodnější léčbu dle příčiny onemocnění. Za vypadáváním vlasů se může skrývat řada příčin, nejčastěji jde o:

  • hormonální změny,
  • geny,
  • stres,
  • toxické vlivy,
  • mechanické vlivy,
  • a kožní nemoci.

Léčba alopecie – zbavte se potíží

Základem úspěšné léčby je určení příčiny vypadávání vlasů. Prevencí je zdravý životní styl, změna stravovacích návyků a vyhýbání se psychické zátěži. U androgenní alopecie je možností aplikace estrogenů mužům. Někdy je vhodná chirurgická transplantace. Při alopecii areata se užívají lokální kortikosteroidy. U mírnějších forem lze vyzkoušet látky zvyšující prokrvení vlasové pokožky a další postupy vedoucí k celkové detoxikaci organizmu. 3D pulzní terapie je vhodná k řešení potíží souvisejících s alopecií. Cílem její aplikace je zastavit vypadávání vlasů a vytvořit podmínky pro fyziologický růst a obnovu vlasového porostu.

Slovník pojmů

  • Detoxikace – proces, jímž se tělo zbavuje jedovatých toxických látek nebo je zneškodňuje.
  • Estrogeny – ženské pohlavní hormony, tvořené především ve vaječnících rovněž jsou tvořeny v kůře nadledvin a v tukové tkáni.
  • Kortikosteroidy – steroidní hormony tvořené kůrou nadledvin.

 


Magnetoterapie
Klasifikace nemocí
Přihlášení

Katalog zdravotnických zařízení pro celou ČR

Provozovatel webu: Biomag Medical s.r.o., IČ: 06480853. Email: [email protected]