Vyhledávání

Zánět močového měchýře - cystitis acuta

Máte časté nutkání k močení? Trápí vás při něm bolest a pálení? Máte bolesti v podbřišku a zakalenou moč případně i se stopami krve? Může jít o zánět močového měchýře, kdy je nutné navštívit lékaře.

Zánět močového měchýře - cystitis acuta

Popis zánětu močového měchýře a příčiny vzniku

Zánět močového měchýře (cystitis acuta) je bakteriální infekce. K osídlení infekcí vývodných cest močových vzniká nejčastěji vzestupnou cestou, kdy původci onemocnění pocházejí z mikroflóry tlustého střeva. Projevuje se jako nepříjemná bolest v podbřišku s nucením na močení a se zvýšenou teplotou. Bolest se zhoršuje na počátku a na konci močení. Někdy se objeví i krvácení do moče. V  pokročilém stadiu se dostavuje horečka, třesavka, výtok z močové trubice, bolesti zad. Pokud zánět močového měchýře není dobře vyléčen, mohou se rozvinout komplikace, tedy rozšíření na ledvinnou tkáň. Onemocnění postihuje nejčastěji mladé ženy, a to často opakovaně. Zvýšený výskyt u žen je dán jinými anatomickými poměry močového ústrojí žen v porovnání s muži. Náchylné k onemocnění jsou i ženy v těhotenství a lidé s cukrovkou. Příčinou onemocnění bývá oslabení organizmu, vyčerpání nebo prochlazení.

Léčba zánětu močového měchýře – zbavte se potíží

K léčbě se užívají antibiotika nebo chemoterapeutika podle citlivosti zjištěného infekčního původce. Dále je doporučen klid a dostatečný přísun tekutin. Ten je důležitý pro odplavení bakterií z těla. Nejlepší je čistá voda a bylinkové čaje. Výborné účinky mají brusinky. Po vyléčení akutního zánětu je nutná další péče k odvrácení recidivy. Ideální je odpočinek, adekvátní příjem tekutin, podpora imunitních funkcí a předcházení prostydnutí. 3D terapii lze využít při léčbě zánětu močového měchýře. Jejím cílem je tlumit akutní bolesti a spazmy, stimulovat a urychlovat hojení.

Slovník pojmů

  • Nefrologie – odvětví medicíny, které se zabývá diagnózou a léčbou ledvin, transplantací ledvin a dialýzou.
  • Urologie – chirurgický lékařský obor, který se zabývá diagnostikou a terapií chorob vylučovací soustavy a mužských pohlavních orgánů.

Magnetoterapie
Klasifikace nemocí
Přihlášení

Katalog zdravotnických zařízení pro celou ČR

Provozovatel webu: Biomag Medical s.r.o., IČ: 06480853. Email: [email protected]