Vyhledávání

Bolesti zubů

Bolest zubů jistě zažil nebo ještě zažije každý. Ať bolí zuby z jakéhokoliv důvodu, vždy se jedná o velmi nepříjemné chvíle, kdy je návštěva stomatologa tím nejlepším řešením.

Bolesti zubů

Popis bolestí zubů a příčiny vzniku

Bolesti zubů patří mezi velmi časté a nepříjemné obtíže dětí i dospělých. Mohou být slabé, silné až nesnesitelné. Mohou se z místa poškození šířit i do dalších oblastí hlavy. Většinou vás přepadnou v době, kdy se to nejméně hodí. Nejčastější důvody bolesti zubů mohou být:

  • poškození zubu (zubní kaz, odlomení kousku zubu),
  • poruchy skloviny,
  • postižení nervů zubu zánětem,
  • postižení měkkých tkání kolem zubu (zánět dásní, paradontóza, …),
  • zubní kamen.

Léčba bolestí zubů – zbavte se potíží

Základní prevencí bolesti zubů je pravidelná půlroční preventivní prohlídka u stomatologa. Samozřejmostí je pravidelné a správné čištění zubů. Při návštěvě dentálního hygienika získáte odborné rady, jak na kazivost zubů, jaká péče je nejvhodnější, jaké pomůcky a přípravky používat. K překonání bolestí před návštěvou lékaře mohou pomoci analgetika (Valetol, Nurofen, Ibalgin,..). Z přírodních produktů lze doporučit hřebíček, česnek, tea tree olej a studený obklad. 3D pulzní terapie poslouží v akutní fázi bolesti zubů jako doplnění analgetické léčby a po ošetření ještě k urychlení vstřebávaní otoků, zánětu a hojení. Neaplikuje se při krvácejícím lůžku po extrakci!


Magnetoterapie
Klasifikace nemocí
Přihlášení

Katalog zdravotnických zařízení pro celou ČR

Provozovatel webu: Biomag Medical s.r.o., IČ: 06480853. Email: [email protected]