Vyhledávání

Záněty kloubů ruky a zápěstí

Trpíte silnými bolestmi v kloubech ruky nebo zápěstí? Objevuje se otok, ztuhlost a zčervenání? Může se jednat o onemocnění kloubů zánětlivého charakteru, které po nějakém čase může vést ke zhoršení hybnosti a vzniku deformit. Například k pokřivení prstů či rukou.

Záněty kloubů ruky a zápěstí

Popis zánětu kloubů ruky, zápěstí a příčiny vzniku

Záněty kloubů ruky a zápěstí mohou být infekční a neinfekční. Nejčastější příčinou neinfekčního  postižení drobných kloubů rukou a zápěstí je revmatoidní artritida. Prvními příznaky je větší únava, slabost, nechutenství a zvýšená teplota. Zánět uvnitř kloubu způsobí otok, bolest a zatuhnutí. Kůže nad kloubem bývá teplejší, a pokud trvá zánět kloubu a zápěstí delší dobu, vede k poškození chrupavky a kosti, takže v kosti vznikají destrukce. V nejtěžších případech zánětu kloubů mizí části kostí tvořící kloubní plochy. To vede k deformitám v kloubech. Například ke stočení prstů rukou na malíkovou stranu. Mohou se tvořit výrůstky na kloubech prstů ruky. Příčinou revmatoidní artritidy je porucha imunitního systému. Nemoc omezuje život pacienta, brání ve vykonávání běžné každodenní činnosti a může vést až k trvalé invaliditě. Rizikovými faktory v rozvoji revmatoidní artritidy jsou:
  • nadváha a obezita,
  • zranění,
  • namáhání kloubů nevhodnými opakovanými pohyby.

Léčba zánětu kloubů ruky, zápěstí – zbavte se bolesti

Léčba infekčního zánětu kloubu ruky nebo zápěstí probíhá podáním léčiv za účelem eliminace konkrétního odhaleného původce onemocnění. Léčba revmatoidní artritidy je založena na mírnění bolesti a zpomalování rozvoje onemocnění. Používají se takzvané chorobu modifikující léky (DMARDs Disease Modifyng Antirheumatic Drugs), nesteroidní antirevmatika a kortikosteroidy. Podpůrná léčba ke snížení bolesti může zahrnovat 3D pulzní terapii a ultrazvuk, laser, polarizované světlo, galvanizaci či termoterapii. Terapeuticky je důležitá úprava životního prostředí a životosprávy. Prevence spočívá v komplexní péči o imunitní systém. 3D pulzní terapie pomáhá řešit záněty kloubů ruky a zápěstí.

Slovník pojmů

  • Disease Modifyng Antirheumatic Drugs (DMARDs) – chorobu modifikující léky.
  • Nesteroidní antirevmatikum – nesteroidní léčivo působící proti bolesti, projevům zánětu a horečce.
  • Analgetický účinek – účinek proti bolesti.

Magnetoterapie
Klasifikace nemocí
Přihlášení

Katalog zdravotnických zařízení pro celou ČR

Provozovatel webu: Biomag Medical s.r.o., IČ: 06480853. Email: [email protected]